bayat ekmek
bayat ekmek
bayat ekmek
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bayat ekmek

Online oyun, futbol, siyaset, aşk, mankenler, resimler, ünlüler, müzikler, filmler

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sofuoğlu eski model motorsikletle yarışacak

YazarMesaj
MelihEyup
AdminOlarakBilinenYaşamFormu
AdminOlarakBilinenYaşamFormu
MelihEyup

Tecrübe Puanı : 15225
Teşekkür Edilme : 8

Sofuoğlu eski model motorsikletle yarışacak  Empty
MesajKonu: Sofuoğlu eski model motorsikletle yarışacak    Sofuoğlu eski model motorsikletle yarışacak  EmptyÇarş. Mayıs 04, 2011 3:35 am

Sofuoğlu eski model motorsikletle yarışacak  Kenan_sofuoglunun_aci_kaybiMoto2 yarışmalarında 2011 model motosikletle istediği performansı elde edemeyen milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, sezonun kalan yarışmalarını 2010 model motosikletiyle sürdürme kararı aldı.

2011 MODELDE BAZI HATALAR TESPİT ETTİK
Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2'de sezonun iki yarışını da geride bırakan, ancak istediği sonuçları alamayan Kenan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu an yarışmalarda kullandığı 2011 model motosikletin şasenin çok sert olduğunu ve bunun kendisini olumsuz etkilediğini söyledi.

Daha önceki yarışmalarda yumuşak şaseye sahip motosikletlerle yarıştığını dile getiren Sofuoğlu, ''2011 model motosiklette bazı hatalar tespit ettik. İstediğimiz sonuçları alamadık'' dedi.

Sofuoğlu, Moto2'de kullandığı motosikletin sert bir şaseye sahip olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

''Ben sert şaseye sahip motosikletle yarışmaya alışık değilim. Önceki sezonlarda çok yumuşak şase ile yarıştım. Şu anki motosikletim çok sert. Geçen yıl Moto2'de katıldığım son iki yarışmada da yumuşak şaseli motosiklet kullandım. Bu nedenle takım olarak 2010 model eski motosikletle yarışma kararı aldık. Bundan sonraki yarışmalarım için çok umutluyum. Kötü bir gidişat vardı. Herkes kötü gidişi, babamı kaybetmiş olmamın verdiği moral bozukluğuna bağlıyor. Zirve mücadelesi vermem gerekirken, şu an ilk 20 için yarışıyorum. Bu kadar kötü olmayı kendi geçirdiğim zorluklara bağlamak doğru değil. Çünkü ben kendimi biliyorum.''

GEÇEN YILIN SONUÇLARI İNCELENDİ
Bu sezon yeterince antrenmanlara katılamadığını, ancak geçen yıl Moto2'deki son 2 yarışmada da antrenman yapmadan mücadele ettiğini anımsatan Sofuoğlu, ''Geçen yıl elde edilen sonuçlarla bu senenin sonuçlarını araştırmak istedik. 2010 model motosiklete göre 2011 modeller çok sert. Artık kesin karar verdik ve sezona 2010 model motosikletle devam edeceğim'' diye konuştu.

Sofuoğlu, 2010 model motosikletin testleri için 25 Nisan'da İspanya'ya gideceğini belirterek, ardından 1 Mayıs'ta Portekiz'deki Estoril Pisti'nde gerçekleştirilecek sezonun 4. ayak koşusuna katılacağını bildirdi.

Öte yandan, 24 Nisan'da Japonya'nın Twin Ring Motegi Pisti'nde koşulması gereken 3. ayak koşusu ülkedeki deprem ve ardından yaşanan sorunlar nedeniyle ertelendi.
http://bayatekmek.yours.tv

Sofuoğlu eski model motorsikletle yarışacak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sofuoğlu: Motosikletimi değiştirmeliyim