bayat ekmek
bayat ekmek
bayat ekmek
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bayat ekmek

Online oyun, futbol, siyaset, aşk, mankenler, resimler, ünlüler, müzikler, filmler

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Öcalan'dan BDP'ye ve PKK'ya sert eleştiri

YazarMesaj
MelihEyup
AdminOlarakBilinenYaşamFormu
AdminOlarakBilinenYaşamFormu
MelihEyup

Tecrübe Puanı : 15256
Teşekkür Edilme : 8

Öcalan'dan BDP'ye ve PKK'ya sert eleştiri Empty
MesajKonu: Öcalan'dan BDP'ye ve PKK'ya sert eleştiri   Öcalan'dan BDP'ye ve PKK'ya sert eleştiri EmptyCuma Mayıs 06, 2011 9:25 pm

Öcalan'dan BDP'ye ve PKK'ya sert eleştiri Ocalan10
İmralı'da tutuklu bulunan terörist başı Abdullah Öcalan, avukatlarıyla yaptığı görüşmede PKK ve BDP'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Öcalan, "Demokratik siyasetin kanallarını sonuna kadar açtığımız halde bu durum halk için değerlendirilemiyor" dedi.

DTK'ya: Siyasi bir alan açamadı
DTK bir çatı örgütü olarak mücadeleye öncülük edebilir. Kendi kararlarını vermeleri lazım. Kendi önderlerini oluşturabilirler. Kürt siyasetçiler siyasi bir alan açamadılar. Bu konuda çok ilerleme kaydedemediler. Tasfiye ediliyorlar.

BDP'ye: Dillere destan bir küçük burjuva
Siyasi alanda diğerleri de bir alan açamadılar, başarısız oldular. Demokratik siyaseti geliştiremiyorlar. Bu zayıf kişiliklerden dolayı yol katedilemiyor, ilerlenemiyor. Demokratik siyaset anlaşılmıyor ve yapılamıyor. Biraz demokratik siyaset anlaşılsaydı, halkın içinde, örgütlerde çalışılırdı, yanlış durumlarla karşılaşılmazdı. Vekil olarak onore edilmek istenenlerin de yapması gereken buydu. Yoksa atama usulüyle vekil olunmaz. Bu anlamda dillere destan bir küçük burjuvalık söz konusudur. Demokratik siyasetin kanallarını sonuna kadar açtığımız halde bu durum halk için değerlendirilemiyor.

Bak CHP bile çalışıyor
Mücadele bir sürü olanak yarattığı, demokratik siyasetin kanallarını sonuna kadar açtığı halde bu kanalda yürümeyi bilmiyorlar. Demokratik siyaset nasıl yapılır bilmiyorlar. AKP gece gündüz çalışıyor, kendini bütünüyle bu işe veriyor. CHP bile artık bir şeyler yapmaya başlamış, kendine bir alan açmaya çalışıyor.

PKK'ya: Gerillacılık oynuyorlar
Diğerleri için de geçerlidir; otuz yıldır bir gerilla tarzını oluşturamadılar, benim bu yönde söylediklerimi uygulamadılar. Bu tarz gerillacılığı onaylamıyorum. Gerillacılıkları da siyasi alandaki tarzları da benim tarzım değil, onayladığım şeyler de değil. Benim tarzım olsaydı Tunceli coğrafyasında bu şekilde gerilla kayıpları yaşanmazdı. Savaşmayı da barışmayı da bilmiyorlar. Otuz yıldır bütün mesele benim sırtıma yüklenmiş. Bu yapılanlar sadece özentidir. Gerillacılıkları da özentidir, siyasi alanı da özentidir.

15 Haziran son tarih
Biz heyetle görüşmelere başlarken 'ölümler, tutuklanmalar olmayacak' diye anlaşmıştık. Ölüm de olmayacaktı, operasyonlar, tutuklanmalar da olmayacaktı, taş da atılmayacaktı. Ancak bunlara uyulmadı. Hükümet bu kadar gözaltı, operasyonlar yapıyor. Hükümet bunun açıklamasını yapmak zorundadır.

15 Haziran son tarihtir. 15 Haziran'dan sonra ya anlamlı bir müzakere dönemi başlar ya da büyük bir savaş başlar, kıyamet kopar. Her ikisi de çok büyük olur. Müzakere olursa büyük ve anlamlı bir müzakere olur, savaş olursa da büyük bir savaş olur."
http://bayatekmek.yours.tv

Öcalan'dan BDP'ye ve PKK'ya sert eleştiri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çakır'a ağır eleştiri
» Galatasaray'dan Fener'e sert cevap
» Karabükspor kulüp başkanından sert açıklama
» Erdoğan'dan Aysel Tuğluk'un sözlerine sert tepki