bayat ekmek
bayat ekmek
bayat ekmek
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bayat ekmek

Online oyun, futbol, siyaset, aşk, mankenler, resimler, ünlüler, müzikler, filmler

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Başbakan'ın BM Konferansı konuşması

YazarMesaj
MelihEyup
AdminOlarakBilinenYaşamFormu
AdminOlarakBilinenYaşamFormu
MelihEyup

Tecrübe Puanı : 15225
Teşekkür Edilme : 8

Başbakan'ın BM Konferansı konuşması Empty
MesajKonu: Başbakan'ın BM Konferansı konuşması   Başbakan'ın BM Konferansı konuşması EmptyPtsi Mayıs 09, 2011 1:33 am

Başbakan'ın BM Konferansı konuşması Basbakanin_bm_konferansi_konusmasi_3
Konferansta katılımcılara seslenen Başbakan Erdoğan terörizm konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu. 11 Eylül saldırısının tüm dünyada bazı algıları yıktığını ifade eden Başbakan Erdoğan, 'Terör örgütü etkinliğini kaybetmiş ve dağılma noktasına gelmiştir. Türkiye teröre karşı mücadele ederken üzülerek söylüyorum ki Türkiye yanlız bırakılmıştır. Bugün teröre destek sağlayan ülkeler olduğunu ne yazık ki biliyoruz. 11 Eylül saldırıları ABD'ye olduğu kadar insanlığa da yönelik bir saldırıdır. Paris'e Londra'ya yapılan saldırılardır. Ülkemize yönelik saldırılara sessiz ve tepkisiz kalınması son derece manidardır' diye konuştu.

KIZILDERELİ SÖZÜYLE FİNALİ YAPTI
Erdoğan konuşmasının finalini çevreci bir mesajla yaptı: SON IRMAK KURUDUĞUNDA, SON AĞAÇ YOKOLDUĞUNDA, SON BALIK ÖLDÜĞÜNDE,
BEYAZ ADAM PARANIN YENMEYEN BİR ŞEY OLDU⁄UNU ANLAYACAK

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

Eğer küresel finans krizininde gerekli dersleri çıkartamazsak asıl sarsıntı daha büyük olacaktır.

Güvenlik sorunu artık uluslararası dayanışma ile çözülebilir.

Türkiye gelişmekte olan bir ülke. Gelir dağılımı konusunda ciddi sıkıntılar yaşadık. Bazı bölgelerde yoksulluğun çığ gibi büyüdüğünü gördük. İnkar politikalarıyla bazı sıkıntılar yaşadık. Özgürlük ve güvenlik denklemini dikkatli bir şekilde gözettik.

Nüfus artışına rağmen yoksul sdayısı yüzde 21'den yüzde 18'e geriledi.

REFAHI YÜKSELTTİK YATIRIMI DA İHMAL ETMEDİK
Genel refahı yükseltirken yatırımları da ihmal etmedik. 8 yolda 16 bin km bölünmüş yol yaptık. 163 bin yeni derslik 83 yeni üniversite ve 490 bin konut inşaa ettik. Bu devasal yatırımlar devletle millet arasındaki dayanışmayı arttırmış ve terör batağını kurtmuştur. Terör örgütü etkinliğini kaybetmiş ve dağılma noktasına gelmiştir. Türkiye teröre karşı mücadele ederken üzülerek söylüyorum ki Türkiye yanlız bırakılmıştır. Bugün teröre destek sağlayan ülkeler olduğunu ne yazık ki biliyoruz.

11 Eylül saldırıları ABD'ye olduğu kadar insanlığa da yönelik bir saldırıdır. Paris'e Londra'ya yapılan saldırılardır. Ülkemize yönelik saldırılara sessiz ve tepkisiz kalınması son derece manidardır.

İSLAMAFOBİA İNSANLIK SUÇUDUR
Bugün islam dünyasına yönelik toptancı bir ön yargıyla bakılmaktadır. Terör nerede olursa olsun biz terörün karşısındayız. Terörü bir insanlık suçu olarak görüyoruz. Bazı terörüstler yüzünden tüm islamı dünyasını terörle anmal en az anti semitizm kadar tehlikelidir. Ama islamafobiayı da artık dünya suç olarak görmelidir. Tek tek teröristleri hedef almak çözüm değildir.

Sorunlar müşterektir, çözümler de müşterektir.

Küresel bir tehdit olan bir sorunu gündeme getirmek istiyorum. Başta Batı'da başlayan ırkçılık ve ayrımcılık ayrıca dikkat edilmesi gereken bir durum. Türkiye ve İspanya olarak medeniyetler ittifakı projesi buna karşı güçlü bir mücadele gösteren bir projedir. Ortadoğu'da yaşananlar karşısında iyi bir sınav verememiştir.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da yaşananlar vicdanlara kara leke olarak düşmüştür.

Önyargıların, renklerin dinlerin öne çıkmadığı bir dünyayı hep birlikte şekillendirebiliriz.

48 en yoksul ülkeye 10 milyar dolarlıkm desteği 2020 yılına kadar hedefliyoruz. En az gelişmiş ülkelerdeki ekonomilerin desteklenmesi konusunda adımlar atacağız. Buradan hayırseverlikten bahsetmiyorum. Buradan dayanışmadan, küresel ekonomik dayanışmadan bahsediyorum.

EXPO İÇİN İKİNCİ KEZ İZMİR'E DESTEK BEKLİYORUZ
EXPO için aday olarak İzmir'i belirlediğimizi buradan açıklamak istiyorum. İzmir'in adaylığına ikinci kez destek bekliyoruz.

İstanbul'un kıtaları buluşturduğu gibi milletleri de birleştirdiğini biliyorum. Sözlerime Kızıldereliler'in bir son vermek istiyorum: SON IRMAK KURUDUĞUNDA, SON AĞAÇ YOKOLDUĞUNDA, SON BALIK ÖLDÜĞÜNDE,
BEYAZ ADAM PARANIN YENMEYEN BİR ŞEY OLDU⁄UNU ANLAYACAK
http://bayatekmek.yours.tv

Başbakan'ın BM Konferansı konuşması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Başbakan'ın Osmaniye konuşması
» Başbakan Erdoğan'ın Kastamonu konuşması